Vinařství Vyskočil

Jsme vinařstvím v němž je zasvěcena celá rodina.
Naše vinařská tradice je doložena již od roku 1817. Tento letopočet je vytesán do jařma kládového lisu ve staré búdě. Tato se nachází v památkově chráněném areálu sklepů
Pod Starýma horama a v současné době je využívána při vinařských akcích , degustacích či posezení s přáteli.
Spolu se čtyřmi vinařstvími jsme založili sdružení Terra Blatensis jenž používá při kvašení autochtonní ( místní ) kvasinky.
Také jsme jedním se zakládajících členů cechu Blatnických vinařů.

Obděláváme 17 ha vinic téměř ve všech viničních tratích Blatnice.
Pěstujeme nejen klasické odrůdy naší oblasti , ale máme i slušnou výměru odrůdy Florianka,
hutného červeného Dunaje a těšíme se na Sylvánské červené , které se u nás v minulosti běžně pěstovalo. Menší množství hroznů nakupujeme od dvou stálých dodavatelů
u kterých kontrolujeme kvalitu hroznů.
Jedním z dodavatelů je i rodina Úprků, která v restituci získala vinici po svém dědečkovi, známém malíři Jožkovi Úprkovi.


Od 31. srpna 2020 jsme v Blatnici v nové budově , která zahrnuje kompletní vinařský provoz od zpracování hroznů , kvašení , zrání bílých vín , přes sklad lahví , až k samotné degustační místnosti s prodejem vína. Zrání červených vín stále probíhá v dubových sudech ve sklepích v Uherském Ostrohu , které vlastnil rod Lichtenštejnů.

Téměř veškeré vyrobené víno lahvujeme a dodáváme do vinoték, restaurací, ale hodně i konečnému spotřebiteli – milovníkům vína.
Produkujeme cca 100 000 lahví ročně.
S naším vínem se nesetkáte v běžných obchodech ani supermarketech.